KEMAL KAPLAN

Member of The Board, ACIBADEM TECHNOLOGY

Acıbadem Sağlık Grubu – IT Direktörü
Acıbadem Teknoloji – Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul da doğan Kaplan Akdeniz Üniversitesi Elektronik ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Sony, Netaş , Pimaş ve Yapı Kredi Bankasında uzman olarak, Esbank , Etibank , ZB ve HSBC Bank ta yönetici olarak görev yapmıştır. IDC tarafından ulusal ölçekte yapılan değerlendirmede 2016 yılının 2. CIO su seçilmiştir.
Yeniden yapılanma, finans kuruluşlarının birleştirilmesi, çağrı merkezi, kredi kartları, ATM ve bankacılık uygulama/teknolojileri ile sağlık uygulama/teknolojileri konusunda birçok projede görev almıştır. Mobil teknolojiler, giyilebilir teknolojiler ve Ar Ge projeleri konusunda çalışmaları olup bir çok konferansta teknoloji konusundaki deneyimlerini sektör ile paylaşmaktadır. Acıbadem Sağlık Grubu adına bazı kamu kuruluşlarına teknoloji danışmanlığı yapmaktadır. Yaşam Bilimleri ve Sağlıkta Bilişim Teknolojileri Derneği Yönetim Kurulu başkanlığı yapmıştır. ArGe ekibi ile birlikte geliştirdiği AStore ürünü uluslararası ve ulusal bir çok ödül almıştır.
Halen Acıbadem Sağlık Grubu hastaneleri, üniversite ve tüm iştiraklerin teknoloji yönetimi ile inovasyondan sorumlu yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Acıbadem Teknoloji firmasında YK üyesi olarak görev yapmaktadır.
Sn. Kaplan, çalıştığı kurumda aynı zamanda Teknik Hizmetler (Elektrik, Mekanik, Bakım, Onarım, Enerji Yönetimi, Çevre Yönetimi, İSG, İnşaat Renovasyon ) yöneticiliğini yapmaktadır. 2010 yılında Teknik Hizmetler bölümünü yeniden yapılandırmıştır. Holding bünyesinde bulunan 30 lokasyonun teknik hizmetlerinin yönetiminden sorumludur. Olağanüstü Durum Yönetim Komitesi başkanlığını da Teknik Hizmetler adına yürütmektedir.