Elif Aksoy Yenidünya

CEO, TAMONİKİ.COM

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Elif Aksoy Yenidünya, mezuniyetinin ardından Fransa, Singapur ve Abu Dhabi’de kampüsleri bulunan dünyanın en önemli eğitim kurumlarından biri olan INSEAD MBA programını tamamlamıştır.

 

Profesyonel kariyerine Akbank’ta Dijital Satış ve Pazarlama Departmanı’nda başlayan Elif Aksoy, finansal ürünlerin dijital kanallar üzerinden kullanıcılarla buluşturulması için çalışmalarda bulundu. 2012 yılında Garanti Bankası bünyesinde Dijital Kanallar Süpervizörü olarak çalışmaya başlayan Aksoy, 2016 yılına kadar 300’den fazla dijital projeyi yönetmiş, online ve mobil bankacılık uygulamalarının geliştirme ve iyileştirme süreçlerinde aktif olarak rol almıştır.

 

Kariyerine Alman strateji ve pazarlama danışmanlığı şirketi Simon-Kucher & Partners’da strateji danışmanı olarak devam eden Aksoy, Türkiye’nin önde gelen yerli ve yabancı firmalarına pazarlama ve fiyatlandırma konularında projeler geliştirmiştir.

 

2018 başında İngiltere merkezli Admiral Group bünyesine çalışmaya başlayan Elif Aksoy, şirket iştiraklerinden Tamoniki.com’a CEO olarak atanmıştır. Aksoy, Tamoniki.com’da sigortacılık sektörünün dijitalleşme süreci entegrasyonları ve şirketin sigorta alanındaki ürün gamının geliştirilmesi gibi faaliyetleri yönetmektedir.